هزینه حمل ونقل بر عهده مشتری می باشد لطفا قبل از هر گونه اقدامی با فروشگاه ها تماس بگیرید

کاشت بادام زمینی، سودآور

بادام زمینی با شکل های مختلف خام، روغن، کره و دیگر محصولات فرآوری شده یکی از محصولات کشاورزی پرتقاضای بازار می باشد.


بادام زمینی به دلیل خواص دارویی و مزه دلچسب آن همیشه پرتقاضا است. به جز استفاده از حالت خام آن، از فرآورده هایی مثل روغن و کره بادام زمینی هم استفاده می شود که طرفداران مخصوص به خود را دارد. کاشت بادام زمینی جز کسب و کار های زود بازده است یعنی در در حدود چهار ماه و نیم و با کم کردن هزینه های جاری تمام سرمایه اولیه بازگردانی می شود. ریسک  این کسب و کار پایین است به طوری که چیزی کسب و کار شما را تهدید نمی کند. مهم ترین مورد برای رشد بادام زمینی نور خورشید است . اگر نور به طور کامل تامین شود چیزی شمارا تهدید نمی کند.

پلن مالی کاشت بادام زمینی

یکی از مزیت های کسب وکار کاشت بادام زمینی، زود بازده بودن آن است. برای شروع این کار به ۲۶  میلیون تومان سرمایه اولیه  در مقیاس یک هکتار نیازمندید .بادام زمینی  در کشت اول ۵ تن محصول میدهد که درحال حاضر با قیمت ۴۰ میلیون تومان برای شما سودآوری خواهد داشت یا به عبارتی دیگر با کم کردن هزینه های جاری، ۲۴۹ درصد یا  ۱۰میلیون تومان سود خالص به دست خواهید آورد. بادام زمینی از بازار صادراتی پرتقاضایی هم برخوردار است. کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، افغانستان و عمان به ترتیب بزرگ ترین وارد کنندگان بادام زمینی ایرانی هستند اما بازار های داخلی درچند سال اخیر برای بادام زمینی داغ تر شده است به طوری که برای رفع نیاز سالانه ۱۶ هزار تن بادام زمینی وارد کشور می شود.

آب و هوای مناسب برای کاشت بادام زمینی

بادام زمینی در آب وهوای مرطوب به بهترین صورت ممکن رشد می کند ولی اگر شهر شما هوای خشکی دارد میتوانید با مرطوب نگه داشتن خاک امکان کاشت بادام زمینی را فراهم کنید . این کار برای شهر های شمالی و جنوبی مناسب است ولی در سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان رضوی هم با رعایت اصول میتوانید این کاشت را انجام دهید.

خام نفروشید

بادام زمینی به صورت خام و فراوری نشده فروش خوبی دارد و بازدهی قابل توجهی از خود نشان میدهد ولی سود فراروده هایی مثل کره و روغن بادام زمینی سود بسیار چشم گیری از خود نشان میدهد. بازار فراورده های بادام زمینی در داخل پرتقاضا است ولی کشورهای خاور میانه مشتری دست به نقد فراروده های بادام زمینی هستند.

کاشت بادام زمینی

نکات مهم برای کشت بادام زمینی

برای شروع کسب و کار کاشت بادام زمینی به دانش خاصی نیازندارید ولی اصولی وجود دارد که در زمان کاشت باید رعایت کنید. خاک از مهم ترین عناصر بخش  کاشت است. خاک مناسب برای کاشت بادام زمینی باید از بافت سبکی برخوردار باشد. فاصله های بین گیاهان برای گونه های بوته ای ۵۰ سانتی متر، گونه خزیده ۷۰ سانتی متر و گونه  بوته خزیده ۸۰ سانتی متر است که باید رعایت شود. بهترین زمان برای شروع کاشت نیمه دوم اردیبهشت ماه است. این گیاهان تا دو هفته اول به کم آبی، خشکی خاکی و آفت ها حساسیت زیادی دارند و سعی کنید دما را در ۲۵ درجه تا ۳۵ درجه حفظ کنید و یا برای مرطوب کردن خاک اقدام کنید. در مقیاس یک هکتار ۶۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم بذر نیاز دارید.برای راه اندازی کسب و کارکاشت بادام زمینی باید اطلاعات کافی از اصول کاشت،خاک و آبیاری …داشته باشید.

صادرات

برای صادرات بادام زمینی میتوان به قفقاز، روسیه، کشورهای اتحادیه اروپا و حاشیه خلیج فارس چشم داشت چون در هیچ یک از این مناطق بادام کشت نمی شود و همگی مصرف کننده بادام زمینی هستند. کشورهای خاورمیانه ای مثل عمان، قزازستان و اقغانستان هم مشتری دست به نقد محصولات شما هستنند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

Logo
ثبت نام حساب جدید
بازنشانی گذرواژه
موارد را مقایسه کنید
  • جمع (0)
مقایسه کنید
0